Přívalový déšť – srpen 2020

23. 8. 2020 Od admin

V sobotu 22. srpna se nad Strupšínem a přilehlým okolím prohnala bouře s krupobitím a hlavně velice intenzivním lijákem.
Spadaná voda z okolních lesů a luk ztekla do potoka, který měl převážně ve spodní části co dělat, aby vodu udržel ve svém korytu.
Voda ovšem i tak napáchala nemalé škody, a to hlavně na několika desítek metrů dlouhém úseku vedlejší komunikace (cesta kolem hasičcké zbrojnice a nádrže).
Zatrubněná část potoka se zacpala a voda se vylila na cestu, kterou začala podemílat, a brala s sebou kusy asfaltu i s podložím. Průběh a následky můžete vidět na fotografiích a videích.

Je potřeba poděkovat panu starostovi, hasičům a také dobrovolníkům, kteří svépomocí (ať už zapůjčením techniky, nebo vlastnoručním odklízením) dosáhly toho, že za několik hodin byla cesta zasypána a urovnána makadamem a odklizena část naplavenin. Tím se dosáhlo provozuschopnosti cesty pro vozidla.

Voda v dolní části Strupšína tolik škody nenapáchala, protože se voda udržela v korytu. Vylitá voda zalila pouze pastviny u hřbitova. Vznikly také malé škody způsobené krupobitím.

« z 2 »